Author: Lokimagazine

Çifti fitues i Love Island kurorëzuan dashurinë e tyre disa muaj më parë ku dhe lajmëruan se Ueda ishte në një pritje të ëmbël. Ditën e sotme Arlindi dhe Ueda kanë publikuar në Instagram lajmin se vajza e tyre ka ardhur në jetë. “Amea jemi të bekuar që jemi prindërit e tu. Zemra jonë është plot!”- shkruajnë ata përbri fotos. Gjithashtu çifti kanë lajmëruar se vajza ka lindur në datën 20 korrik 2024 dhe ne i urojmë jetë të gjatë.

Read More

Këngëtarja Elsa Lila po vjen me një Libër. Gjatë qëndrimit në Ferma VIP, shqiptarët treguan edhe njëherë interesin e madh që kishin për jetën e Elsa Lilës dhe kjo e fundit nuk kurseu disa rrëfime të ndjera e të sinqerta për ta. Lajmi emocionues u bë i ditur nga botuesja Arlinda Dudaj përmes një postimi në Instagram, ku ajo e përshkroi librin si “të bukur e të vërtetë”. “Diçka e bukur po vjen…fjalë zemre, si fjalë kënge. Tashmë në një libër të bukur e të vërtetë”, shkruhet në postim. View this post on Instagram A post shared by…

Read More

Ilnisa Agolli dhe Meriton Mjekiqi u dashuruan në shtëpi kur ishin konkurrentë, dhe lidhjen e tyre e vijuan pas daljes. Pak ditë më parë çifti ishte në Turqi për disa ditë pushimesh. E ftuar këtë të diel në një emision televiziv e komplimentoi Ilnisën duke i thënë se ka bërë një ndryshim kohët e fundit në pamje, dhe se duhet shumë bukur. “Është nga brenda, dashuria të zbut, të ndryshon të zbukuron. Kemi ardhur nga një pushim i shkurtër në Bodrum, ku frynte një erë dashurie nga ato që të rrëmbejnë”, tha ajo. “Ka ndonjë gjë të re nga ky…

Read More

Këngëtarja e njohur shqiptare, Bleona Qereti, është paraqitur ditën e sotme në Gjykatën e Tiranës. Nuk dihet ende aryseja se përse këngëtatja e cila prej vitesh jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, është paraqitur në gjykatën e Tiranës. Në një foto të siguruar nga mediat, Bleona shihet në ambientet e brendshme të gjykatës. Ajo shihet e tensionuar, teksa komunikon me personelin.

Read More

Ilnisa dhe Meritoni kanë marrë një hap të madh në marrëdhënien e tyre. Pasi eksperienca në Big Brother VIP mbaroi, ata kanë vendosur të bashkëjetojnë edhe jashtë. Këtë e ka zbuluar vetë Ilnisa ditën e djeshme, duke pranuar se ajo dhe Meritoni po jetojnë bashkë. Por si po shkon bashkëjetesa? Ilnisa zbuloi se gjithçka po shkon për mrekulli, por si çdo çift edhe ata kanë zënkat e vogla kur nuk gjejnë gjërat nëpër shtëpi.

Read More

Kënga Haziri, vajza e ish-kryetarit të Gjilanit, Lutfi Haziri, ka qenë sot e ftuar në një intervistë, ku ka ndarë detaje nga jeta e saj personale dhe është pyetur për tashmë dhëndrin e ri të familjes, këngëtarin e njohur Mozzik. Gjatë intervistës, Kënga ka theksuar mbështetjen e familjes për motrën e saj, Lotina Haziri, e cila e ka konfirmuar lidhjen me reperin Gramoz Aliu, i njohur ndryshe si Mozzik. “Ekskluziviteti i kësaj i takon Lotinës. Ne thjesht jemi të lumtur që Lotina është e lumtur. Për çdo zgjedhje të asaj ne jemi mbrapa. E suportojmë përderisa ajo është e lumtur,”…

Read More

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka bërë të ditur se do të tërhiqet nga gara për zgjedhjet presidenciale të nëntorit dhe i ka ofruar mbështetje nënpresidentes, Kamala Harris për t’i hyrë garës. Përmes një deklarate të lëshuar në rrjetet sociale, Biden ka thënë se beson që tërheqja nga gara është në interesin më të mirë për Partinë Demokratike dhe SHBA-në, në mënyrë që të fokusohet tërësisht në kryerjen e mandatit që ka aktualisht. Ky vendim vjen pas thirrjeve në rritje për largim të Bidenit nga gara për zgjedhjet e nëntorit, sidomos pas një debati që ka zhvilluar me kandidatin e republikanëve…

Read More

Astrologia Meri Shehu ka qenë e ftuar në “E Diell” me Beniada Nishanin dhe Argjira Spanca, ku përveçse ka treguar eksperiencën e saj në “Top Arena”, ka treguar se i ka ardhur një ofertë për të marrë pjesë në një film. Meri tregoi gjithashtu se kësaj oferte i ka dhënë një përgjigje pozitive. “Kam pasur edhe oferta filmash. Ju nuk e dini që unë kam pasur dhe ofertë filmi. Ka ngelur pak në mes të rrugës, por meqë është verë… Unë i kam thënë po ofertës së filmit. Unë jam e lidhur me televizionin deri tani, me filmin jo, por…

Read More

Ish-deputetja Rudina Hajdari ka rigjetur dashurinë dy vite pas ndarjes nga ish-bashkëshorti, Muçjo Demiraj, me të cilin ka edhe një vajzë. Hajdari tashmë e distancuar nga politika, duket se është përkushtuar te jeta personale dhe i ka dhënë një shans dashurisë. Rudina ka treguar se po shijon pushimet në jug të Shqipërisë në krahët e partnerit të saj të ri, Tan Kazazi, një producent dhe regjisor filmash. E ulur në prehrin e tij dhe të dy shumë të qeshur, Rudina shkruan në një foto në Instagram: E bekuar.

Read More

Neymar është bërë baba për herë të tretë, teksa zbuloi se të fundit e ka mirëpritur në fillim të muajit korrik. Ylli i futbollit, 32 vjeç, konfirmoi ardhjen e vogëlushit të tij përmes Instagramit të premten, më 19 korrik. “Helena”, shkroi Neymar, duke ndarë fotot e foshnjës me vëllanë e saj të madh, Davi Lucca, në spital. Neymar nuk e ka konfirmuar publikisht identitetin e nënës së Helenas.

Read More