Author: Lokimagazine

Përputhshmëria është një nga përbërësit më thelbësorë për të mbajtur një martesë ose një marrëdhënie. Kur partnerët janë të pajtueshëm, vështirë se ndonjë konflikt apo problem mund të prishë lidhjen e tyre të edukuar mirë! Edhe pse dallimet dhe mosmarrëveshjet janë të domosdoshme në çdo marrëdhënie, por çiftet e pajtueshme dinë t’i zgjidhin ato. Prandaj, mbajtja e martesës bëhet e lehtë dhe e lehtë për ta. Rendisim 12 çiftet më të mirë sipas shenjave të zodiakut: Dashi dhe Peshorja Njerëzit e shenjës së Dashit janë liderë të lindur dhe kanë një natyrë dominuese. Ata bëjnë miq të shkëlqyeshëm me shenja…

Read More

Rita Ora ka qenë në qendër të kritikave orët e fundit pasi performancës së saj me flamurin serb në trup. Këngëtarja shqiptare performoi mbrëmjen e djeshme në Hungari në Festivalin e Rinisë në Szeged. Gjatë performancës, fansat i hodhën asaj një flamur serb, të cilin ajo e vendosi në krahë. Siç edhe supozohej, bëhej fjalë për një ngatërresë dhe siç deklaroi vetë këngëtarja nuk e dinte cilit shtet i përkiste flamuri. Fjalën e saj e ka thënë edhe nëna e Ritës, Vera Ora. Ajo ka treguar se e ka qortuar Ritën duke i bërtitur e më pas i ka kërkuar…

Read More

21.07.2021 – 10:28″Ask the doctor” is the newest section, a platform that enables contact between doctor and patient.If you have any questions about everything that worries you about your health, here you will get answers from experienced doctors, without booking appointments and avoiding long queues.Patients: Hello! I am one month pregnant and I constantly suffer from sore throats, unfortunately they have been done to me even now that I am writing. Please tell me what medication I can use, as I am worried. IM waiting for an answer!Doctor: Dear Madam. The medication you can use while you are pregnant is…

Read More

Pas udhëtimeve në qytete dhe vende të ndryshme të botës, më në fund pas 3 vitesh moderatorja Arbana Osmani kthehet të shijojë bregdetin e jugut me fëmijët. Përmes një postimi në Instagram ndryshe nga shumica të cilët kanë vendosur të tregojnë vetëm anën pozitive siç është pamja e rivierës që të gjithë e dimë, Arbana i ka dhënë zë një çështje që është kthyer në shqetësim. Shpesh kemi parë edhe video që qarkullojnë në rrjete sociale të debateve dhe sherreve absurde mes punëdhënësve dhe punonjësve të tyre, pronarëve të hoteleve me klientët etj,. “Kisha fiks tre vite pa ardhur në…

Read More

Pasi u dha fund thashethemeve se Kiara Tito është në pritje të ëmbël, Luiz Ejlli bëri të kundërtën duke trazuar sërish ujërat. Përmes një postimi të dyshimtë në Instagram, Luizi la të nënkuptuar se së shpejti do të bëhen prindër. Në një foto – ku shfaqet me Kiarën dhe një foshnjë – Luizi shkruan: “Sa shpejt kalojnë vitet…Më duket sikur kaluan vetëm 4 muaj nga Big Brother dhe ja ku jemi sot.” Në vijim, ai shton: “Po bëj prova për Story që do bëjmë pas ca kohësh…” shoqëruar me një emoji që shkel syrin. Gjatë një komunikimi në Instagram Live…

Read More

Jori Delli i dha fund aludimeve në rrjet, duke konfirmuar pak ditë më parë se është duke shijuar një romancë me reperin e njohur italian, Fred De Palma. Ishte reperi ai që në fillim postoi disa foto në Instagram, por megjithëse pa fytyrë, të gjithë e kuptuan se ajo ishte modelja bukuroshe. Mirëpo teksa Jori po shijon lidhjen e saj me Fred De Palma, në puntatën e djeshme të “Kepi i VIP-ave” ajo ka shkëmbyer një puthje në buzë me gazetarin Ronaldo Sharka. Megjithatë dyshja u shprehën se puthja erdhi pasi janë miqësuar shumë me njëri-tjetrin gjatë këtij emisioni. Billionaire…

Read More

Ardian Bujupi ndonëse vetë nuk e ka zbuluar për publikun, është bërë e ditur tashmë se është martuar në fshehtësi të plotë. Mirëpo ajo që na tërhoqi vëmendje nga një foto e ndarë në InstaStory është se Ardiani nuk e mban unazën në gisht, ose të paktën nuk e ka vënë kurrë. Nga ana tjetër, vajza me të cilën artisti ka kurorëzuar dashurinë e mban në dorë rrethin e martesës dhe këtë na e zbuloi ajo me anë të një fotoje. Mesa duket artisti do që ta mbajë sa më diskrete marrëdhënien e tij, duke mos dhënë asnjë indicie rreth…

Read More

Partneri juaj mund të jetë shumë i kujdesshëm, nëse ju tradhton, por në shumicën e rasteve justifikimet e ndryshme që thonë mund t’i bëjnë të pikasen lehtësisht. Prandaj, këtu janë renditur disa justifikime të zakonshme që burrat nxjerrin kur tradhtojnë. Gjithmonë ka një justifikim pune A bie zilja e telefonit e partnerit tuaj në mes të darkës, duke i kërkuar të kryejë një punë menjëherë? Kjo është një ndër shenjat kryesore se ai po ju tradhton pasi një nga justifikimet. Nevoja për t’u ushtruar Nëse partneri papritur fiksohet që të jetë sa më në formë dhe fillon të shkojë në…

Read More

Hygerta Sako mbajti mbi krye kurorën e më të bukurës shqiptare dhe 28 vite më pas ajo ka mbetur në sytë e publikut, po e njëjta. Por, cili është sekreti dhe a është “tunduar” moderatorja nga doktori plastik? Në një intervistë për Newsbomb, Hygerta ka treguar se është kundër operacioneve plastike dhe e ka dashur gjithmonë vetën ashtu si dhe është, pa dashur të bëjë ndërhyrje dhe pa ndryshuar asgjë te vetja. Ajo theksoi se nuk ka asnjë sekret për format dhe pamjet e saj, përveç dietës ushqimore dhe produkteve që përdor për kujdesin e përditshëm të fytyrës. ”Ne kemi…

Read More

21.07.2021 – 10:17The President of the Albanian Football Federation, Armand Duka, gave an interview to the well-known Italian media “Tuttomercatoëeb” where he spoke about a number of different issues of current affairs in football. From the finals of the European Championship, to the Albania of coach Edy Reja, the future of the Albanian football player Granit Xhaka to the outbursts of the Lazio fans against Elseid Hysaj, the head of the Albanian football government has confessed without gloves.Let’s start with the European. How did you see Italy as European champions? Historically, Italy has had an excellent relationship with Albania.He has…

Read More