Author: Lokimagazine

Letra që Romeo kishte shkruar për Donaldin dhe që u lexua dje gjatë spektaklit na emocionoi të gjithve. Megjithatë, qershia mbi tortë ishte batuta me të cilën Romeo kishte mbyllur letrën e tij, duke shkruar: ‘Dëgjo, thuaj një fjalë për mua asaj Beniadës se është shumë e mirë zemra’, duke shkaktuar të qeshura tek të gjithë. Sot, Donaldi i ka folur Beniadës për vëllain e tij. Teksa bisedonin bashkë në oborr, ai i tha modeles se do takohen së bashku jashtë dhe se ajo do e pëlqejë shumë Romeon. “Do dalim bashkë kur të dalim që këtej, a di sa…

Read More

Antonela Berisha dhe Arjola Demiri patën një debat të fortë brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri. Debati i tyre degradoi sa vajzat i shkuan njëra-tjetrës në fytyrë dhe gjatë spektaklit përfshin dhe persona të tjerë : Atdhe Xharavinën, ish-konkurrentin e Për’puthen dhe mikun e të dyja konkurrenteve, i cili ka mbështetur haptaz Arjolënm Ajo në një koment në Instagram e quan Arjolën viktimë dhe shkruan për sakrificat e Antonelës. “Dikush bën viktimën se ka rrit fëmijët e vet… detyrën ka bërë si çdo nënë. Çdo të them unë për ty o shpirt që ke rritur tre vëllezërit e tu.…

Read More

Një debat i ashpër përfshiu disa banorë në “Big Brother VIP”, lidhur me grupet që janë krijuar. Mbrëmë gjatë spektaklit u dha një klip, ku ajo që mori më shumë vëmendje ishte deklarata e Ilirit për Monikën. Edhe pse janë konsideruar si pjesë e një grupi duket se Iliri ka patur një hatërmbetje me Monikën pasi kjo e fundit është shfaqur e afërt ne Donaldin kohët e fundit. “Këtej më fërkon mua krahët, këtej i buzëqesh Donaldit. Ka disa gjëra që nuk më pëlqejnë!”- tha Iliri. Sot ata kanë debatuar me njëri-tjetrit rreth kësaj deklarate. “Ti ke gjë me mua,…

Read More
partner adriana matoshi

Partneri i aktores Adriana Matoshi, futbollisti Keith Groeneveld, njoftoi në Instagram se operacioni përfundoi me sukses. “Faleminderit Zotit!” Operacioni ishte i suksesshëm,” shkroi ai. Të hënën, aktorja zbuloi se i ishte rikthyer tumori në tru. “Tani, nëntë vite më vonë, duke mos pushuar kurrë sa duhet, më kapi lodhje prej angazhimeve të mia të shumta, stresi i akumuluar brenda, mbingarkesat, të gjitha më bënë të mendoj që e kam tepruar. Ia kam thyer limitet vetes. Po aty kuptova që tumori në tru ishte kthyer prap,” shkroi ajo në rrjete sociale. Ajo tregoi se do t’i nënshtrohej një tjetër ndërhyrje, të cilën e…

Read More

Mbrëmjen e djeshme Donaldi i vuri pikat mbi i’ teksa dhe e ka vendosur të ndjekë zemrën dhe do të rrijë me atë që do, duke nënkuptuar Beatrixin, mirëpo ky vendim i Donaldit duket se i ka zhgënjyer pa masë fansat e Bora Zemanit. Moderatorja e njohur hyri në shtëpinë e “Big Brother VIP” për të takuar miken e saj, Semi Jaupaj, por nuk ngurroi që të takonte edhe ish-të dashurin e saj, i cili kishte disa ditë që fliste për lidhjen e tyre të bukur të dashurisë. Pas këtij takimi fansat e tyre u “çmenden” pas tyre e madje…

Read More
artan mevlan nuk eshte vella

Konkurrenti i sezonit te trete te “Per’puthen”, Artan Shaba, fillimisht u prezantua gjate audicioneve te hapura, ne te cilat ishte pjese edhe Mevlani, e te dy treguan per here te pare se jane vellezer. Por, teksa ne studio permendej shpesh fakti se Artani eshte vellai i Mevlanit, nga ana tjeter ky i fundit u shpreh ne nje interviste se ata jane kusherinj te afert dhe jo vellezer. Kjo pjese e videos qarkulloi ne rrjet dhe beri konfuz publikun, por tashme Artani sqaroi gjithcka. Teksa ishte i ftuar ne te njejtin emision, ai u shpreh: “Njerëzit nuk e kanë parë gjithë…

Read More
butrint imeri spital

Këngëtari Butrint Imeri ka ndarë një foto nga spitali, ku siç duket është e shtruar nëna e tij. Në një postim në Instastory Butrlnti duket duke i mbajtur dorën nënës së tij. Nuk dihet çfarë problem ka pasur nëna e këngëtarit, por ai i ka qëndruar pranë në këto momente të vështira. Ndërkohë, pak kohë më parë Butrlnti ka lajmëruar se gjatë dhjetorit do të lancojë një project të ri muzikor. Ai e ka bërë të ditur lajmin në një postim në Instastory, ku edhe pyet fansat nëse duan që kënga të jetë një bashkëpunim apo solo. “Dhjetorin po e…

Read More
donald beatrix

Pas spektaklit të djeshëm, Beatrix dhe Donald kanë nisur të falenderojnë njëri- tjetrin për emocionet e ndjera. “Jam shumë i lumtur që të kam takuar”, i ka thënë DonaIdi Beatrlxit, ndërsa ajo e ka falenderuar që e ka bërë të ndihet aq mirë. “Më duket çdo gjë e çuditshme”, ka shtuar DonaIdi. https://www.instagram.com/tv/CW74k1BlFUH/?utm_medium=copy_link Dyshja ka shkëmbyer sërish puthje në qafë, por puthja në buzë nuk ka ndodhur ende. Mbrëmjen e kaluar DonaIdi pohoi se Beatrix ishte personi me të cilin donte të ndante çdo gjë brenda shtëpisë së Big Brother Vip.

Read More
donald koment bora beatrix

Donald Veshaj dhe Beatrix Ramosaj e kanë shfaqur hapur pëlqimin ndaj njëri-tjetrit dhe janë më të afërt se kurrë.  koment Pak kohë më parë Bora hyri në Big Brother për të takuar shoqen e saj të ngushtë, Semi Jaupaj, por përfundoi duke takuar edhe Donaldin. Ky i fundit kishte shprehur vazhdimisht dashurinë për të dhe ia doli t’i rrëmbente edhe një puthje publikisht. Pikërisht te postimi ku Bora paralajmëronte hyrjen e saj në shtëpinë më të famshme në Shqipëri, ishte Beatrix Ramosaj ajo që komentonte për dashurinë midis saj dhe Donaldit. “Më kujtuat sa bukur është të dashurosh, me zemër…

Read More
Atdhe tall Bora atdheu tall boren

Qe pas marredhenies se krijuar mes Donaldit dhe Trixes, Atdheu nuk po i ndal reagimet e tij ironizuese ndaj Bores. Kjo pasi ashtu sic eshte pare nga publiku, Bora ishte vajza nga e cila Atdheu nuk e morri kurre nje mundesi. Pasi Bora hoqi nga qafa varesen e Donaldit, Atdheu beri nje story “talles” duke shkruar: “A ta heq varesen, apo ta mbaj?” Por, ai nuk e la me kaq! Mbremjen e djeshme ku Donaldi deklaroi se do te vazhdonte ate cka ka nisur me Trixen, duke lene keshtu pas Boren, Atdheu beri nje tjeter reagim ironik. Duke postuar nje…

Read More