Author: juxhin20

Te premten e fundit, ekzaktesisht 3 shtator , Melisa Lleshi lancoi kengen e saj me te re te titulluar “Atij”, te cilen e shoqeri dhe me videoklip. Ndër shumë komente pozitive që ajo mori për paraqitjen e saj në videoklip dhe këngën, te shumta ishin dhe komentet negative si per kengen dhe videoklipin,  por dhe i kritikuan duart e saj. E revoltuar nga ndjekesit, ajo nuk duroi dot me në lidhje me këtë situate, ku dhe vendosi te reagoje me anë të një postimi të gjatë në llogarinë e saj në Instagram. “Si alien, si zombie, e shifur photoshop, ça…

Read More

Sezoni i fundit i “The Voice Australia” ka qenë një sukses i madh për televizionin Channel Seven që e ka transmetuar deri tani, falë panelit të jurisë që përbëhet nga yjet më të mëdhenj të muzikës. Pra, nuk është për t’u habitur që nuk do të kursejnë asnjë shpenzim për të siguruar sërish rikthimin e trajnerëve të famshëm në vitin 2022 si Rita Ora, Keith Urban, Guy Sebastian dhe Jessica Mauboy. Jessica dhe Guy, tashmë kanë nënshkruar për sezonin e vitit të ardhshëm, raportojnë mediat e huaja, por ende po flitet për të marrë Ritën dhe Keith. Një burim pranë…

Read More

Bora Zemani krahas pëlqyeshmërisë së publikut mori pëlqyeshmëri të madhe edhe nga kokurrentët brenda. Në një intervistë javë më parë ajo tregoi se kishte raporte të ftohura me konkurrentët ndërsa ishin afruar gjatë turit të audicioneve. Njëri nga ta që ka shprehur hapur pëlqimin për prezantuesen është Atdheu. Para pak javësh ai shprehu debulesën e tij për Borën, duke thënë se është familjarizuar shumë me të sidomos gjatë turneut. Më tej, shtoi se do bënte 10 vite burg për të. Pak javë më parë Atdheu u pyet në një emision se cila vajzë nga “Përputhen” i ka mbetur merak…

Read More

Tani është zyrtare! Stormi do të jetë motra e madhe. Tre vjet pasi sollën në jetë fëmijën e tyre të parë, e vogla miliardere e familjes Kardashian, Kylie Jenner dhe Travis Scott do të bëhen sërish prindër. 24-vjeçarja Kylie përmes një videoje të postuar në Instagram na ka treguar fazat e hershme të udhëtimit për foshnjen numër dy. https://www.instagram.com/tv/CTieyGYpYdi/?utm_medium=copy_link Në video, Kylie shihet tek mban në dorë një test shtatzënie dhe i drejtohet vajzës së saj Stormi Webster, “A jeni gati të shkojmë tek doktori i mamit?” Një skenë tjetër tregon Stormin duke i treguar lajmin Kris Jenner me fotografin…

Read More

Dashi Duhet ta keni qartë që nëse dorëzoheni para problemeve të vogla këtë javë tani që jemi pothuajse në mes të saj, do ju duhet të dorëzoheni edhe përballë problemeve më të rëndësishme më vonë. Duhet t’i bini tavolinës dhe të refuzoni kompromiset. Demi Nuk duhet t’i lejoni të tjerët t’ju tërheqin poshtë në nivelin e tyre. Fakti se të tjerët kanë një qëndrim negativ ndaj ngjarjeve që ju rrethojnë, nuk do të thotë që edhe ju të keni të njëjtin qëndrim. Binjakët Nëse dikush nis t’ju tregojë diçka interesante dhe më pas përpiqet të ndryshojë subjektin, kjo është një…

Read More

Duket se njerëzit janë përshtatur aq shumë me standardet jorealiste të bukurisë të vendosura në rrjetet sociale, saqë e kanë shumë të vështirë të shohin një trup normal. Nëse barku nuk duket i sheshtë si në pasarelat e modeleve, të gjithë kanë një pyetje “Je shtatzënë?”. E teksa disa realisht mendojnë për shtatzëni kur shohin foto pa photoshop, të tjerë e përdorin këtë pyetje si ofendim. Me një situatë të pakëndshme është përballur ditën e djeshme aktorja dhe deputetja e Kosovës Adriana Matoshi e cila ka publikuar një foto në Instagram dhe ka vendosur mos ta editojë. Të gjithë i…

Read More

Një vajzë nga Kosova ka marrë komente të shumta kërcënuese dhe shkak është bërë një video e publikuar nga ajo në rrjetet sociale. Në videon në fjalë ajo shfaqej duke kënduar në gjuhën serbe dhe kjo gjë nuk është pritur mirë nga ndjekësit. E reja e cila jeton në Zvicër ka reaguar menjëherë shumë e prekur, duke u shprehur se nuk mund të duroj këtë presion dhe kërcënimet. Në një video të publikuar nga mediat në Kosovë ajo shfaqet me lot në sy e madje ka paralajmëruar vetëvrasjen. “Më erdhën shumë komente, shumë shkrime, shkrime si na more fytyën, ku…

Read More

Modelja e njohur greke, Afroditi Barba u arrestua më herët për trafik kokaine. Asaj iu gjetën 35 pako kokainë në makinë pas një kontrolli nga policia. Modelja pretendon se është e pafajshme dhe pas kësaj qëndron ish-burri i saj, sheiku arab Rashid Satz, me të cilin u kurorëzua me martesë në vitin 2016 dhe u divorcua një vit më vonë. “Unë besoj se e gjithë kjo është e stisur. Dyshoj se është ish-burri im, me të cilin kam pasur shumë zënka ndër vite. Ai nuk e pranon ndarjen dhe mendon se unë gjithmonë do të jem pronë e tij. Besoj…

Read More

Julian Cela eshte djali me i ri ne moshe, i cili ne puntaten e prezantimit u komentua si nje djale i embel dhe ndonjehere u etiketua si “i vogel” per kete program.  Por, mesa duket nuk eshte tamam kshu. Ishte Juliani ai qe shkaktoi nje debat puntaten e sotme per shkak te nje komenti te Arjanit, i cili pas prezantimit te Azemit, djalit nga Presheva, u shpreh se do t’a kishte pak me sy te mire vetem sepse ishte nga Presheva, e kjo per shkak se ate akoma e prek historia e hidhur e Shqiptareve ne ato territore. Mirepo, ky…

Read More

Ashtu sic u paralajmerua perpara fillimit te programit, djemte pjesmarres ne kete sezon te Perputhen do te jene 16. Puntata e sotme iu dedikua 7 djemve te tjere qe bene prezantimin e tyre te pare. Cilet jane ata? Njihuni me Bashkim Saitin konkurrentin e ri që është 23 vjeç vjen nga Mitrovica dhe jeton në New Jersey. Aktualisht punon si security. Vajza që ai do të ketë në krah duhet të ketë një “standard”. https://www.instagram.com/p/CThuhB2jQzY/?utm_medium=copy_link Azem Halimi është një tjetër konkurrent që është pranuar të jetë pjesë e Për’Puthen dhe do të këtë mundësi të njohë një nga vajzat. Është…

Read More