Author: F.J

sabian big brother cmimi

Sabiani ka folur për herë të parë pasi u eliminua nga “Big Brother Vip”. I ftuar në “Fan Club BB VIP”, Sabiani tregoi se ka një mbështetje shumë të madhe. Ai tha se në 21 vite karrierë, kurrë nuk ka patur kaq shumë mbështetje. “Nuk kam parë as videot më thënë të drejtat. Kam parë pak në “Instagram”. Jam pak konfuz, se më priten shumë mirë këtu jashtë, ku brenda më është servirur ndryshe. Problemi është se kam mbështetje të madhe jo vetëm në rrjetet sociale. Nuk kam marrë një vendim ende për të folur. Është një eksperiencë e re.…

Read More
dojna vlashent

Çifti i njohur Dojna Mema dhe Vlashent Sata janë gjithnjë në qendër të vëmendjes sa i përket historisë së tyre të dashurisë. Ata kanë qenë të ftuar në programin “Jonida’s Room” në Vizion Plus ku kanë folur jo vetëm për projektet e tyre profesionale por edhe për të shumëpriturën dasmën e tyre, duke zbuluar secili dëshirat që ka për atë moment: Doina:Unë këtu nuk flas tërhiqem VIashent:Dojna është shumë tradicionale në këtë pjesë. Dojna:Propozimi në kokën time e dua shumë madhështor, nuk dua një propozim që e kanë bërë të gjithë të tjerët. VIashent: Kam kontaktin e Elon Musk po…

Read More

Alban Ramosaj ishte i ftuari i radhës i ‘Pardon My French’ në Top Albania Radio. Ndër të tjera ai u pyet edhe për temën e diskutuar shumë që ka në qendër motrën e tij, Beatrix. Si fillim Albani tha se ka qenë në krah të saj për hyrjen në ‘BB VIP’. Ndër të tjera foli dhe për raportin e saj me Donaldin dhe se si i ka përjetuar komentet në rrjet që edhe aq pozitive nuk kanë qenë. ”Ka qenë pak shqetësuese, por kur rri mendoj, kuptoj që nuk kanë idenë çfarë po flasin. Nuk na prek sepse ne e…

Read More

Marrëdhënia mes Fifit dhe Ilirit u tensionua papritur në një pikë të lojës dhe ata nuk u ndanë mirë. E gjitha arriti kulmin kur në një debat, nisur nga batutat, ata kaluan në ofendime. Fifi e quajti Ilirin “Balerin i dështuar” teksa Iliri iu përgjigj duke i thënë këngëtares “Gjysmake”, duke bërë kështu që të zhvillohet një debat i ashpër mes tyre. Po ashtu, Fifi ka thënë se balerini e ka quajtur këngën “Marova” si “vegetë”. Ndonëse jashtë shtëpisë, duket se disa gjëra kanë lënë shenjë te Fifi. Sot përmes në Instastory, këngëtarja publikoi një paketim të vegetës duke i…

Read More

Soni Malaj ka preferuar që jetën private, ta mbajë larg “syrit të mediave rozë”. Megjithatë, prej 6 vitesh është në një marrëdhënie me partnerin, Klevin. Por është folur herë pas here se ata janë ndarë.Dhe Soni Malaj e ka konfirumar vetëm së fundmi nëpërmjet një trendi në “Tik Tok”. Are you single? (A je beqar/e?), dhe kësaj pyetje në video i është përgjigjur me ‘po’ (yeah). Por rikthimi i saj pas 10 vitesh në skenë me një punim të Flori Mumajesit nuk mund të mos shoqërohej me zërat se po rilind diçka me dyshen të cilët kanë qenë çifti ikonë…

Read More

Parashikuesja e fatit, Irini Kakacaj e ftuar në emisionin “Shqipëria Live” në Top Channel ka treguar se cfarë do të ndodhë në vijim me treshen më të komentuar të ditëve të fundit. Sipas saj ka një lojë mes Beatrix dhe Donaldit dhe se ky i fundit do të kthehet tek Bora. Irini thekson se ata nuk e kanë përfunduar lidhjen e tyre, por ka ndodhur një keqkuptim që ka sjellë këto reagime. “Është futur në një bela, është i ngatërruar, por i ka sqaruar gjërat, do kthehet tek dashuria jashtë, do të bëjnë familje, është një djalë i prekur, është…

Read More

Pas zhvillimeve që u panë në Big Brother VIP, dy personazhet më të përfolura të këtij shou, Donald dhe Beatriks, së fundi kanë diskutuar mes vete gjithë situatën në të cilën ndodhen. Megjithatë, aktori Donald Veshaj, u pa të shprehte atë që po ndjente në këtë rast ndaj ish-të dashurës së tij Borës, për të cilën dhe u kritikua shumë se e braktisi për këngëtaren Beatriks. ”Thjeshtë dua ta thërras. Ndaj njeriu qartësohet me gjithëgjë. Sepse realisht e respektoj shumë. E respektoj për gjërat që kam kaluar”. Ndërkaq, Beatriks, i ka replikuar duke e cilësuar këtë gjë të natyrshme. ”S’diskutohet.…

Read More

Alberije Hadërgjonaj, tezja e Beatrix Ramosaj, në një intervistë të fundit ka folur për raportin Donald-Beatrix dhe mendon se produksioni po i shfrytëzon për shikueshmëri. Në një intervistë për Kryefjala, Albërija shprehet se “aty po humbasin vlerat artistike si Fifi, Ariola, Donaldi e së fundi Beatrix dhe më vjen shumë keq”. Ajo thekson se “Trixa është vajzë naive dhe beson verbërisht te dashuria” dhe beson se është e sinqertë në çfarë thotë. E pyetur për trekëndëshin Donald-Bora-Trixa, thotë: “Është shumë normale që të dy të rinj të dashurohen. Beatrixa nuk ka qenë shoqe e Borës dhe s’i detyrohet asgjë. Shto…

Read More

Marina Vjollca i është rikthyer ekranit dhe punës me ‘Klanifornia’ pak ditë pas lindjes. Fotot e daljes së parë si nënë e re, moderatorja i publikoi në Instagram dhe komentet nuk kanë munguar. E veshur me Elisabetta Franchi si çdo javë, Marina mori pafund komplimenta, ndërsa ekranit i mungoi vetëm javën e kaluar. https://www.instagram.com/p/CXErYDlo12I/?utm_source=ig_web_copy_link Moderatorja dhe bashkëshorti i saj, Getoar, u bënë prindër për herë të parë të një vajze, të cilën e pagëzuan me emrin Marget më 24 nëntor.

Read More
elgit doda romeo veshaj

Elgit Doda duket se ka krijuar një miqësi shumë të ngushtë me Romeo Veshaj dhe Donaldin. Djemtë shpesh i kemi parë në shoqërinë e njëri-tjetrit në rrjetet sociale, e po ashtu Elgiti ka qenë një nga mbështetësit më të mëdhenj të Donaldit në “Big Brother VIP”. Ata madje kanë bashkëpunuar për një nga hitet e momentit “Toxic love”, në të cilën Donaldi jo vetëm shfaqet në videoklip por po ashtu ka shkruar edhe tekstin. Pas suksesit të “TL”, Elgiti po sjell një tjetër surprizë. Këtë herë me Romeon. Përmes një statusi në Instastory ai shkruan se po sjellin një bashkëpunim…

Read More